company logo

Koło Pszczelarzy w Szynwałdzie
Konferencja Pszczelarska PDF Drukuj Email

W dniu 1 Lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr.1 im. A. Krajowej w Szynwałdzie odbyła się „VI Konferencja Pszczelarska” . Organizatorem wydarzenia było Koło Pszczelarzy w Szynwałdzie wraz z Pogórskim Związkiem Pszczelarzy w Tarnowie. Konferencja odbyła się między innymi dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Skrzyszów Pana Marcina Kiwiora, który po raz kolejny objął patronatem to wydarzenie, oraz Pani Dyrektor Szkoły; Edycie Piotrowskiej, która to udostępniła pomieszczenia budynku szkoły. Prelegentem VI Konferencji Pszczelarskiej był prof.dr hab. Krzysztof Olszewski z Zakładu Pszczelnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W śród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Pan dr n. wet Wacław Czaja z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Bochni , Pani Dyrektor Szkoły Edyta Piotrowska i Ewelina Wójtowicz, Pani Sołtys Maria Żywiec.

Po otwarciu Konferencji i powitaniu gości przez prezesa Koła Pszczelarzy w Szynwałdzie Pana Tadeusza Kuska, głos zabrał Prezydent Polskiego Związku Pszczelarzy w Warszawie a jednocześnie prezes Pogórskiego Związku Pszczelarzy w Tarnowie dziękując za promowanie pszczelarstwa na terenie Naszej Gminy.

Następnie wręczył odznaczenia Polskiego Związku Pszczelarzy: Medal ks. Jana Dzierżonia otrzymał Pan Franciszek Robak pszczelarz związany z Naszym Kołem od początku istnienia. Wręczone zostały również złote, srebrne i brązowe odznaczenia PZP. Następnie głos zabrał przedstawiciel firmy „ORION” z Miedźna Pan Piotr Krawczyk, prezentując gamę produktów z serii: „Apifood” i” Apiciasto” firmy Orion, oraz Pan Jacek Wiktor z firmy „ Łysoń” (Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń)przedstawiając produkty swojej firmy tj.: linie miodarek, dozowników itd.

Głównym programem konferencji były wykłady prowadzone przez profesora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Krzysztofa Olszewskiego w temacie: „Przygotowanie rodzin pszczelich do zimowli w warunkach rosnącego zagrożenia warrozą”, „Kierowanie rozwojem wiosennym rodzin pszczelich” i „Jak dalece ingerencja ludzka zmieniła superorganizm rodziny pszczelej”.

Zarzad Koła Pszczelarzy w Szynwałdzie oraz Pogórskiego Zwiazku Pszczelarzy w Tarnowie dziękują wszystkim uczestnikom ”VI Konferencji Pszczelarskiej w Szynwałdzie” za liczne przybycie.

Zobacz fotorelację....

 
PDF Drukuj Email

 
PDF Drukuj Email

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 25

My na Facebook'u

Licznik wizyt

.............................. [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
50
111
135

-24

Wizyt łącznie:
: 196 645Właściciel strony nie wyraża zgody na kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie zdjęć bez jego zgody.   Stworzone dzięki stTX.