company logo

Koło Pszczelarzy w Szynwałdzie
XIV Walny Sprawozdawczo-Wyborczy Zjazd Delegatów Pogórskiego Związku Pszczelarz w Tarnowie PDF Drukuj Email

I. W dniu 19 czerwca 2021 r. odbył się XIV Walny Sprawozdawczo-Wyborczy Zjazd Delegatów Pogórskiego Związku Pszczelarz w Tarnowie. Planowo Zjazd powinien odbyć się przed 12 lutego 2021 r. ale obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie pozwoliły na spotkanie Delegatów w takim terminie.

W Zjeździe wzięli udział Delegaci wybrani na Zebraniach Walnych kół, zgodnie ze Statutem PgZP. Swojej reprezentacji nie posiadały trzy koła zrzeszone w PgZP, które nie przeprowadziły Walnych Zebrań Wyborczych.

W wyniku wyborów przeprowadzonych podczas Zjazdu na nową 4-letnią kadencję do poszczególnych władz wybrani zostali:

1. Zarząd PgZP

Prezes – Leszek Bodzioch

Wiceprezes – Bolesław Buratowski

Sekretarz – Teresa Turlej

Skarbnik – Jan Horyń

Członkowie Zarządu – Jan Bączek, Andrzej Kozioł, Henryk Smoleń

2. Komisja Rewizyjna PgZP

Przewodniczący – Remigiusz Urban

Zastępca przewodniczącego – Andrzej Stańczyk

Członek – Jadwiga Zaucha 3.

Sąd Koleżeński PgZP

Przewodniczący – Stanisław Wojtarowicz

Członkowie – Marek Bączek, Roman Kaleta, Stanisław Krawczyk, Henryk Kuboń4.

Delegaci na Zjazd PZP Leszek Bodzioch, Bolesław Buratowski, Jan Horyń, Paweł Jawor, Piotr Nasiadka, Andrzej Stańczyk.

 

II. Pogórski Związek Pszczelarzy organizuje w ramach projektu szkoleniowego podlegającego refundacji z KOWR-u szkolenie pt. „Szkolenie dla młodych pszczelarzy na temat pszczół i prowadzenia pasieki”.

Odbędzie się ono w dniu 17 lipca 2021 r. o godz. 9:00 w sali lustrzanej budynku Centrum Kształcenia i Wychowania OHP przy ul. Mościckiego 27 w Tarnowie.

Harmonogram szkolenia:

09:00 Rozpoczęcie

09:00 11:15 Wybrane aspekty całorocznej gospodarki pasiecznej. inż. Lidia Sąsiadek

11:15 11:30 Przerwa kawowa

11:30 13:00 Biologia pszczół. dr Marek Chmielewski

13:00 13:30 Obiad

13:30 15:45 Podstawowe zagadnienia z zakresu zdrowia pszczół. dr Marek Chmielewski

15:45 16:00 Rozdanie certyfikatów

16:00 Zakończenie

 

W szkoleniu mogą wziąć udział pszczelarze będący członkami jednego z kół PgZP na dzień 30. 09. 2020 r.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja uczestników. Z uwagi na napięty terminarz oraz konieczność potwierdzenia obiadów proszę o szybkie zgłaszanie się zainteresowanych udziałem w szkoleniu pszczelarzy. Jednocześnie zachęcam do licznego udziału, niekoniecznie młodych stażem pszczelarzy.

 
Dopłaty do uli -Ważne! PDF Drukuj Email

 

Od dnia 28 maja 2021 r. rozpoczął się nabór wniosków o dopłatę do przezimowanych rodzin pszczelich. Pszczelarze mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości 20 zł do rodziny pszczelej. Wnioski o dopłatę są składane indywidualnie przez zainteresowanych pszczelarzy, niezależnie od przynależności pszczelarza do organizacji pszczelarskiej. Wnioski należy składać do właściwego Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W przypadku, gdy pszczelarz nie posiada nadanego przez ARiMR numeru EP, przed złożeniem wniosku o wsparcie powinien złożyć wniosek o wpis do ewidencji producentów. Wniosek taki dostępny jest na stronie internetowej ARiMR, przesyłam go również w załączeniu do niniejszego pisma. Wniosek o pomoc finansową dla pszczelarzy wraz z instrukcją jego wypełniania dostępny jest na stronie internetowej ARiMR, przesyłam go również w załączeniu. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie od Powiatowego Lekarza Weterynarii o zarejestrowaniu pasieki w rejestrze weterynaryjnym oraz liczbie rodzin pszczelich przezimowanych. Zaświadczenie to powinno być wydane w roku, w którym pszczelarz stara się o pomoc. Powiatowy Lekarz Weterynarii wydaje odpowiednie zaświadczenie po uprzednim uiszczeniu opłaty w wysokości 17,00 zł tytułem opłaty za wydanie zaświadczenia. Opłatę taką można uiścić m.in. w kasie Urzędu Miejskiego. Wnioski można składać osobiście, za pomocą wrzutni, poprzez przesyłkę poleconą bądź za pomocą platformy ePUAP. Termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2021 r. Wsparcie będzie wypłacane na rachunek bankowy pszczelarza podany we wniosku o nadanie numeru EP. Z poważani

Do pobrania wnioski:

 • INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU - docx
 • NIOSEK o wpis do ewidencji producentów - pdf
 • Wniosek pomoc na utrzymanie Pszczół 2021- pdf
 • Wniosek pomoc na utrzymanie Pszczół 2021 - xlsx
 •  
  « pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

  Strona 2 z 25

  My na Facebook'u

  Licznik wizyt

  .............................. [+/-]
  Dzisiaj:
  Wczoraj:
  Przedwczoraj:
  48
  111
  135

  -24

  Wizyt łącznie:
  : 196 643  Właściciel strony nie wyraża zgody na kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie zdjęć bez jego zgody.   Stworzone dzięki stTX.