company logo

Koło Pszczelarzy w Szynwałdzie
Informacja PDF Drukuj Email

20.03.2020 mija termin dobrowolnego ubezpieczenia pasiek od odpowiedzialności cywilnej – 6,00 zł od pasieczyska do 50 rodzin pszczelich

a/ Pszczelarze biorący udział w projektach unijnych „Zakup sprzętu pszczelarskiego” oraz „Gospodarka wędrowna” winni posiadać decyzję o prowadzeniu sprzedaży bezpośredniej lub RHD wydaną przez Powiatowego Lekarza Weterynarii .

b/ Decyzja winna zostać dostarczona do Koła /Sekretarz Koła/ lub do Biura Pogórskiego Związku Pszczelarzy w Tarnowie do dnia 20.06.2020r.

c/ Nie doręczenie „decyzji o wpisie” będzie skutkowało nie otrzymaniem refundacji za zakupiony sprzęt.

d/ Aby skorzystać z projektu pszczelarz winien na dzień 30.09.2019 mieć wykazane przy projekcie „zakup sprzętu” minimum 10 rodzin pszczelich , a przy projekcie „gospodarka wędrowna” min.25 rodzin pszczelich.

Projekt „Zakup pszczół” – obejmuje zakup odkładów i zakup matek pszczelich. Wysokość refundacji to 50 % ceny netto

1/ odkłady

– a/ pszczelarz może zakupić odkłady w ilości do 20% stanu rodzin podanego na dzień 30.09.2019r.

b/ cena odkładu 4 ramkowego – ramka wielkopolska – 250,00 zł

c/ wysokość refundacji – 100,00 zł tj. 50% maksymalnej ceny odkładu przyjętej w projekcie KOWR

d/ wpłaty za odkłady przyjmowane będą na zebraniu Koła w dniu 29.03.2020r

e/ ilość odkładów do wysokości przyznanych dla Koła środków

f/ Producenci odkładów : Z.Grzeszczuk, S.Wojtarowicz, M.Ojczyk, A.Sowa, P.Nasiadka, Grabowski , Brzeziak.

2/ Matki –

a/ możliwość zakupu – w pasiekach prowadzących programy hodowlane lub krzyżownicze – matek nieunasienionych, użytkowych i reprodukcyjnych, w ilości do 50 % stanu rodzin podanych na 30.09.2019r / 50% -suma odkłady i matki

b/ wysokość wpłat na matki : nieunasieniona – 25,00 zł, unasieniona użytkowa – 60,00 zł, reprodukcyjna – 500,00 zł.

c/ przy zakupie matek obowiązywać będą ceny hodowcy wykazane na fakturze.

d/ ewentualne nadpłaty lub niedopłaty rozliczone zostaną przy wypłacie refundacji

e/ Wpłaty na matki przyjmowane będą na zebraniu w dniu 29.03.2010r – do wysokości przyznanych dla Koła środków.

Leki-

a/ refundacja za leki zakupione w ramach projektu KOWR dla pszczół wynosić będzie w roku 2020 do 80 % ceny netto.

b/ pszczelarz będzie mógł zakupić leki w ilości 150% stanu rodzin podanych na dzień 30.09.2019r. na jednokrotne leczenie.

 
„Pszczoły-mali przyjaciele w naszym otoczeniu” PDF Drukuj Email

Dnia 26.02.2020 r. w Szkole Podstawowej nr.1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie, pszczelarze naszego Koła zorganizowali warsztaty pt. „Pszczoły-mali przyjaciele w naszym otoczeniu”. Uczniowie klas I-IV oraz oddziały przedszkolne z wielką uwagą wysłuchali wykładu kol. Zbigniewa Turka, mogli poznać bliżej rodzinę pszczelą, zapoznać się pracą pszczelarza a także zobaczyć mieszkanie pszczółek tj. ul z zewnątrz i w środku. Mogli dotknąć ramkę z suszem a także przebrać się w strój pszczelarza. Na koniec mogli popróbować różnych rodzajów miodów. W warsztatach pomagali: Andrzej Stańczyk, Krzysztof Mikoś oraz Tadeusz Kusek. Dziękujemy Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu za wszelką pomoc w organizacji tych warsztatów.

 

Zobacz galerię...

 
Konferencja Pszczelarska PDF Drukuj Email

W dniu 1 Lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr.1 im. A. Krajowej w Szynwałdzie odbyła się „VI Konferencja Pszczelarska” . Organizatorem wydarzenia było Koło Pszczelarzy w Szynwałdzie wraz z Pogórskim Związkiem Pszczelarzy w Tarnowie. Konferencja odbyła się między innymi dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Skrzyszów Pana Marcina Kiwiora, który po raz kolejny objął patronatem to wydarzenie, oraz Pani Dyrektor Szkoły; Edycie Piotrowskiej, która to udostępniła pomieszczenia budynku szkoły. Prelegentem VI Konferencji Pszczelarskiej był prof.dr hab. Krzysztof Olszewski z Zakładu Pszczelnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W śród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Pan dr n. wet Wacław Czaja z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Bochni , Pani Dyrektor Szkoły Edyta Piotrowska i Ewelina Wójtowicz, Pani Sołtys Maria Żywiec.

Po otwarciu Konferencji i powitaniu gości przez prezesa Koła Pszczelarzy w Szynwałdzie Pana Tadeusza Kuska, głos zabrał Prezydent Polskiego Związku Pszczelarzy w Warszawie a jednocześnie prezes Pogórskiego Związku Pszczelarzy w Tarnowie dziękując za promowanie pszczelarstwa na terenie Naszej Gminy.

Następnie wręczył odznaczenia Polskiego Związku Pszczelarzy: Medal ks. Jana Dzierżonia otrzymał Pan Franciszek Robak pszczelarz związany z Naszym Kołem od początku istnienia. Wręczone zostały również złote, srebrne i brązowe odznaczenia PZP. Następnie głos zabrał przedstawiciel firmy „ORION” z Miedźna Pan Piotr Krawczyk, prezentując gamę produktów z serii: „Apifood” i” Apiciasto” firmy Orion, oraz Pan Jacek Wiktor z firmy „ Łysoń” (Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń)przedstawiając produkty swojej firmy tj.: linie miodarek, dozowników itd.

Głównym programem konferencji były wykłady prowadzone przez profesora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Krzysztofa Olszewskiego w temacie: „Przygotowanie rodzin pszczelich do zimowli w warunkach rosnącego zagrożenia warrozą”, „Kierowanie rozwojem wiosennym rodzin pszczelich” i „Jak dalece ingerencja ludzka zmieniła superorganizm rodziny pszczelej”.

Zarzad Koła Pszczelarzy w Szynwałdzie oraz Pogórskiego Zwiazku Pszczelarzy w Tarnowie dziękują wszystkim uczestnikom ”VI Konferencji Pszczelarskiej w Szynwałdzie” za liczne przybycie.

Zobacz fotorelację....

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 24

My na Facebook'u

Licznik wizyt

.............................. [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
111
192
245

-53

Wizyt łącznie:
: 190 201Właściciel strony nie wyraża zgody na kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie zdjęć bez jego zgody.   Stworzone dzięki stTX.