company logo

Spotkanie Opłatkowe Koła Pszczelarzy Szynwałd PDF Drukuj Email
środa, 04 lutego 2015 20:35

Zobacz galerię...

W dniu 10.01.2015r. w Tarnowie, w budynku Podgórskiego Związku Pszczelarzy odbył się opłatek Koła Pszczelarzy Szynwałd. Członkowie koła przybyli na zebranie
w komplecie.
Zebranych przywitał i złożył życzenia Noworoczne wszystkim zebranym oraz ich Rodzinom prezes koła p. Andrzej Stańczyk . Kolega Stańczyk poinformował zebranych o możliwości wyjazdu na jednodniowe, bezpłatne szkolenie do Karniowic w dniu 17.01.2015r.

Kończąc swoje wystąpienie kolega Stańczyk jeszcze raz życzył obecnym wszelkiej pomyślności na Nowy Rok. Następnie uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Po życzeniach nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd, do śpiewu przygrywali nam: na akordeonie kolega Jachym Tadeusz oraz na saksofonie kolega Salamon Edward. W przerwach między śpiewem kolęd można było poczęstować się smacznymi zakąskami i wypiekami, które przygotowała nasza koleżanka p. Zofia Bodzioch oraz nasza księgowa p. Elżakowska. Były także zimne i gorące napoje. Za przygotowanie poczęstunku obu PANIOM tą drogą wszyscy koledzy składają serdeczne podziękowanie. Następnie wystąpił prezes Podgórskiego Związku Pszczelarskiego kolega Bodzioch Leszek, który jest jednocześnie członkiem naszego koła. Po złożeniu wszystkim obecnym życzeń Noworocznych kolega Bodzioch poinformował zebranych o wykonanych pracach remontowych w Domu Pszczelarza oraz o pracach, które Zarząd planuje jeszcze wykonać w tym budynku. W tym kontekście kolega Bodzioch mówił także o sklepie, który funkcjonuje w Domu Pszczelarza i co ważne przynosi dochód. W 2014r. Zarząd wykupił dla pszczelarzy od m. Tarnowa działkę, na której stoi Dom Pszczelarza przy ul. Kochanowskiego. Kolega Prezes poinformował także zebranych o szkoleniu, które odbędzie się w dniu 21. 02. 2015r.
w Szynwałdzie, w budynku Biblioteki Gminnej. Szkolenie możliwe jest dzięki uprzejmości Wójta Gminy Skrzyszów p. Marcina Kiwiora, który jest sponsorem i objął patronat nad tym spotkaniem. W dalszym ciągu swojego wystąpienia kolega Bodzioch zachęcał obecnych do udziału w szkoleniu oraz o potrzebie ciągłego doszkalania się, wobec ciągle nowych zagrożeń występujących w pszczelarstwie. Po wystąpieniu kolegi prezesa głos zabrał kolega Hebda Jerzy – skarbnik koła. Kolega Jerzy omówił pokrótce sytuację finansową koła, mówił także o tym, że składki członkowskie i ubezpieczenie na bieżący rok nie ulegają zmianie.
Po wystąpieniu kolegi Jurka Hebdy wywiązała się ogólna bardzo ożywiona dyskusja na wiele tematów dotyczących pszczelarstwa. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej koleżeńskiej atmosferze. Na koniec ustalono termin następnego spotkania na dzień 15.02.2015r. na godz. 14. Spotkanie zakończył kolega Bodzioch dziękując wszystkim za przybycie i mile spędzony czas oraz zapraszając na następne spotkanie.

 

My na Facebook'u

Licznik wizyt

.............................. [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
11
23
39

-16

Wizyt łącznie:
: 42 432Właściciel strony nie wyraża zgody na kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie zdjęć bez jego zgody.   Stworzone dzięki stTX.