company logo

Konferencja Pszczelarska - Karniowice PDF Drukuj Email
środa, 04 lutego 2015 20:45

Zobacz zdjęcia z konferencji...

W dniu 17.01.2015 r. Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wspólnie z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarskim w Krakowie zorganizował w Karniowicach w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego XIX Wojewódzką Konferencję Pszczelarską.Pogórski Związek Pszczlarski został także zaproszony do udziału w konferencji. Z Pogórskiego Związku Pszczelarskiego ze szkolenia na konferencji skorzystało 72 osoby w tym z naszego koła 9 osób. Konferencję otworzył oraz przywitał uczestników Dyrektor MODR Pan Bronisław Dutka.

Pierwszym punktem programu było wręczenie odznaczeń związkowych zasłużonym pszczelarzom. Dekoracji odznaczonych pszczelarzy dokonał członek zarządu Polskiego Związku Pszczelarskiego Pan Przemysław Szeliga. Następnym punktem programu konferencji było rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą pasiekę. Organizatorem konkursu, który w tym roku odbywał się po raz IX był MODR w Karniowicach. Po rozdaniu nagród zwycięzcom konkursu, wykład pt „Najczęściej popełniane błędy w pasiekach” wygłosiła Pani prof. Krystyna Czekańska. Po zakończeniu wykładu pani prof. Czekańskiej odbyła się prezentacja preparatów probiotycznych dla pszczół, którą przedstawił i omówił działanie tych probiotyków pan dr. Jacek Kostuch. Po skończonej prezentacji uczestnicy udali się na przerwę w czasie, której można było nabyć owe probiotyki oraz książki o tematyce pszczelarskiej. Po przerwie wykład pt. „Pyłek pszczeli w praktyce – apiterapia” wygłosił Pan prof. Czarnecki z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wykład Pana prof. Czarneckiego był bardzo interesujący, po wykładzie Pan prof. odpowiadał na pytania z sali. Następnym prelegentem był prof. Paweł Chorbiński z Wrocławia. Prof. Chorbiński wygłosił referat na temat: „Choroby pszczół”. Pan prof. omówił także metody zwalczania chorób u tych owadów.
Pan prof. Chorbiński odpowiadał także na wiele pytań z sali. Wykład prof. Chorbińskiego zakończył XIX Wojewódzką Konferencję Pszczelarską w Karniowicach. Sądzę po ilości pytań z sali i frekwencji uczestników, że takie spotkania z ludźmi nauki zajmującymi się tematyką pszczelarską powinny być częściej organizowane oraz, że organizatorzy mogliby zapraszać na nie także rolników, sadowników, działaczy samorządowych, czyli osoby, które mają wpływ na środowisko, w którym żyją nasze pszczoły oraz my wszyscy.

 

My na Facebook'u

Licznik wizyt

.............................. [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
11
23
39

-16

Wizyt łącznie:
: 42 432Właściciel strony nie wyraża zgody na kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie zdjęć bez jego zgody.   Stworzone dzięki stTX.